В последната вечер от изминалата година медицински екип на УМБАЛ „Св. Анна“, София реализира 22-та донорска ситуация за 2023 г., съобщиха от лечебното заведение.
Това стана възможно след като близките на изпаднала в мозъчна смърт 35-годишна жена взеха благородното решение да дарят нейните органи и да дадат шанс за живот на други хора.
Предстои избор на подходящите реципиенти от листата на чакащите за трансплантация.
Министерството на здравеопазването и ИА „Медицински надзор“ поднасят искрени съболезнования към близките на жената и изразяват благодарност и уважение за взетото в тежък за тях момент благородно решение да спасят човешки животи.
Благодарност се изказва и на екипите на лечебните заведения, ангажирани в процеса по донорство и трансплантация.
Четиридесет и осем души получиха шанс за живот след трансплантация на дарени органи през 2023 г.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна