Десетки номинации на заслужили лекари бяха изпратени до Български лекарски съюз по време на процедурата по номиниране за Лекар на година - 2022, която приключи на 30-ти септември.
Предложенията ще бъдат разгледани от комисия, включваща с представители на БЛС, която ще разгледа предложенията и ще избере победителите. Регламентът предвижда с най-голяма тежест при класирането на победителите да са номинациите подадените от Регионалните лекарски колегии. След тях като тежест се нареждат: дружествата по специалност, лечебните заведения, отделенията и т.н.
Какви са категориите
“Дългогодишна дейност в областта на медицината и активен принос в развитието на специалност“;
“Принос за развитие и прилагане на иновативна медицина и уникални техники“;
“Ти си нашето бъдеще“ – награда за младите медицински надежди на България;
“Принос за развитие и утвърждаване авторитета на съсловната организация“;
“Лекар на годината 2022 г.”
Официалната церемония по награждаване ще бъде на 19 октомври – Деня на българския лекар.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни