Волейболистките ни загубиха драматично от Белгия в Лигата на нациите

OFFNews 19 юни 2022 в 09:32 4861 0

Волейбол

Снимка FIVB

Волейболистките ни отстъпиха пред Белгия

Женският национален отбор на България отстъпи на Белгия в драматична битка 2:3 (22:25, 23:25, 25:20, 25:20, 15:17) в последния си мач от втория уикенд в Лигата на нациите по волейбол в Кесон Сити (Филипините). Така българските волейболистки взеха ценна точка, но остават само с 2 победи засега в надпреварата.

България заема 14-то място във временното класиране с актив от 6 пункта. Зад националките остават Нидерландия с 1 победа и 2 точки и Република Корея без успех и без точка.

Още първата част бе изключително равностойна, като развръзката настъпи при 21:21. Противникът взе инициативата, а резервата Манон Щрагиер направи ас и Белгия спечели първия гейм с 25:22.

Вторият гейм също бе оспорван, но след средата му белгийките взе аванс и успяха да спечелят с 25:23, макар че в края му имаха голяма доза късмет.

Възпитаничките на Лоренцо Мичели поведоха с 6:4 в началото на третата част. Националките дръпнаха в резултата с още 2 точки - 8:4. Българските волейболистки имаха аванс от 2 точки при техническото прекъсване - 12:10. Белгийките обърнаха резултата при 16:15. Единична блокада на Нася Димитрова и България поведе с 18:16. Мира Паскова игра технично за 21:18. Блокада на Нася Димитрова срещу атака на Брит Херботс и 25:20.

Четвъртата част започна отлично за България. Блокаут на Мария Йорданова и българките спечелиха едно от най-дългите разигравания в мача - 5:2. Атака по блока на Мира Паскова по диагонала от зона 4 и 12:8 за България при техническото прекъсване. Националките дръпнаха с 14:10, а звездата на Белгия Брит Херботс получи жълт картон. Атака на Мира Тодорова и 17:12. Отлично отиграване на Силвана Чаушева по правата от зона 2 - 23:17. България спечели 4-ата част с 25:20.

Българските националки продължиха силното си представяне и в тайбрека, като дръпнаха с 8:5. Мира Паскова атакува в аут и Белгия изравни при 9:9. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Брит Херботс успя да отиграе в атака и белгийките поведоха с 10:9. ас на Джуди Гийомс - 11:9. Единична блокада на Брит Херботс срещу атака на Нася Димитрова - 12:10. Двоен блок срещу атака на Брит Херботс и равенство при 12:12. Двойна белгийска блокада спря опит на Силвана Чаушева и мачбол за съперника ни - 14:12. Мария Йорданова атакува отлично от зона 4 - България изравни при 14:14. Силвана Чаушева завърши успешно и България стигна до мачбол при 15:14. Брит Херботс изравни при 15:15. Лоренцо Мичели получи жълт картон за оспорване на съдийско решение. Пайп на Брит Херботс и Белгия поведе с 16:15. Паулина Мартен заби последната точка в тайбрека за 17:15 и в мача за 3:2 гейма в полза на Белгия.

За България най-резултатна бе Мария Йорданова с 19 точки, а Нася Димитрова и Силвана Чаушанова завършиха с по 14.

За Белгия Брит Херботс бе над всички с 26 точки.