Драма в басейн "Диана", Локо измъкна титлата от Бургас

OFFNews 26 юни 2017 в 10:27 3224 0

Снимка bgswim

Локомотив Никола Нанов стана шампион за мъже по водна топка. И то само седмица, след като вдигна титлата и при юношите старша възраст. Треньор и на двата състава е Георги Гаджев, съобщава сайтът bgswim.com.

На финалния турнир в Топ 6 на покрития столичен басейн "Диана" локомотивци тръгнаха с две победи - 11:7 срещу шампиона Комодор и 9:1 срещу другия варненски отбор Черно море. Последва загуба с 8:10 в много драматичен и изнервен мач от ЦСКА, а след нея дойде 11:2 срещу Черноморец.

Междувременно главният съперник  Бургас бе нанизал 4 поредни успеха и на практика последният двубой между двата съперника се превърна и във финал за титлата. На противника на Локомотив бе достатъчен и равен мач, за да се окичи със златните медали.

Възпитаниците на Георги Гаджев обаче излязоха много концентрирани и приключиха първата четвърт при 5:3. След втората част резултатът бе 7:6, а след третата - 10:6, за да дойде финалната сирена при 12:7 за Локо". Така двата отбора се изравниха по точки - по 12, но победата в прекия сблъсък донесе титлата на Локомотив НН.

Щастливите шампиони бутнаха треньора си Георги Гаджев във водата, за да отпразнуват заедно победата. Титлата за мъже е втора за Локомотив НН след триумфа през 2013-а година. Предшественикът на клуба във водната топка - Локомотив Сф има още две първи места за мъже в началото на 90-те години на миналия век.