Антъни Иванов с национален рекорд на Световното в Будапеща

OFFNews 25 юли 2017 в 14:12 3190 0

Снимка Спортал

Родният талант Антъни Иванов се класира на полуфинал на Световното първенство по плуване в Будапеща с изумителен национален рекорд, пише viasport.bg.

18-годишния европейски вицешампион за младежи даде четвърто време на 200 м бътерфлай и с 1:55,55 мин. влезе в историята на родния воден спорт.

На турнира "Мултинейшън" в Прага на 8 април състезателят на Николай Вакареев и Вихрен (Сандански) преплува дистанцията за 1:56,72 мин.

А само допреди две години единствено той и Георги Палазов бяха слизали под 2 минути на една от най-тежките дисциплини. Антъни беше по-бърз от олимпийскиия шампион от Лондон 2012 Чад ле Кло (РЮА - 1:55,13).

Обръщайки с 54,91 секунди първи на стотака в серията си, завърши втори в предпоследната четвърта серия. Най-добро време даде любимецът на домакините Ласло Чех 1:54,08 мин.

Преди Антъни са само още японецът Дария Сето 1:54,89 мин. и датчанинът Виктор Бомер – 1:55,13. Родният талант ще стартира в полуфиналите на 200 метра бътерфлай, които са тази вечер.

Другият български участник в третия състезателен ден на световното първенство в Будапеща – Лъчезар Шумков завърши 33-и на 50 м бруст. Възпитаникът на Димитър Виденов и състезател на столичния клуб "Спринт" даде време 28,07 сек.