Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Велиева спечели Държавния женски турнир

OFFNews 08 май 2019 в 13:45 2958 0

Водачката в схемата и лидер в ранглистата при дамите у нас за шеста поредна година Хюлия Велиева спечели титлата от Държавния женски турнир на кортовете на ТК "Дема" в София.

Във финала многократната шампионка на България победи съотборничката си от ТК "Про Спорт" Елена Тренчева с 6:2, 7:5. Двубоят се изигра при далеч по-хубаво време от полуфиналните битки във вчерашния ден и достави удоволствие на зрителите.

Любопитното е, че освен състезателка, Хюлия Велиева е и треньор в ТК "Про Спорт", заедно със сестра си и дългогодишна партньорка на двойки Лютфия, която изпълнява ролята и на нейн треньор.