Циципас с първа победа над Медведев

OFFNews 12 ноември 2019 в 08:05 2200 0

Гръцкият тенисист Стефанос Циципас постигна първи успех в кариерата си над руснака Даниил Медведев, след като го победи със 7:6 (5), 6:4 в първи мач от група “Андре Агаси” на Финалите на АТП в Лондон.

21-годишният Циципас имаше пет загуби в пет мача срещу Медведев до този момент, но днес се представи много стабилно в зала “О2” в столицата на Великобритания, за да спечели дебютния си мач в престижната надпревара.

В първия сет и двамата тенисисти бяха солидни на сервис, като имаше само една възможност за пробив пред Циципас, която той не успя да реализира.

В тайбрека обаче гъркът бе по-решителен в ключовите моменти и се наложи със 7:5.

Във втората част Циципас продължи да стои по-добре на корта и се възползва от шанса си, за да пробие в деветия гейм, след което да затвори мача на собствен сервис след час и 42 минути игра, като не даде нито една възможност за пробив на опонента си в целия двубой.