Роджър Федерер е свален от трона в Куинс (видео)

OFFNews 24 юни 2018 в 17:04 7130 1

Легендата в мъжкия тенис Роджър Федерер не успя да защити титлата си от миналата година и загуби от Борна Чорич с 7:6(6) 3:6 6:2 на финала на турнира от сериите ATP 500 в "Куинс".

Така 21-годишният играч записа първа победа срещу Маестрото и стана първият тенисист след Томи Хаас в Щутгарт през 2017, който надиграва швейцареца на тревни кортове.

В първия сет Федерер загуби само пет точки на свой сервис и въпреки това не успя да го спечели. Чорич спаси два сетбола и затвори след тайбрек с 8:6.

След почивката Федерер проби за първи път в мача за 5:3 и затвори на свой сервис. В третия сет играта бе равностойна до шестия гейм. Тогава младокът стигна до първия си пробив в мача, който се оказа решителен.

Така Федерер не успя да продължи серията си от 20 поредни победи на тревни кортове и да вземе титла №99. Въпреки това обаче той ще бъде поставен под №1 на Уимбълдън заради специалната формула, която използват организаторите при определянето на схемата.

Преди тази седмица пък Чорич нямаше две поредни победи на трева, а титлата днес е втора в кариерата му.