Рафаел Надал триумфира на 'Ролан Гарос' за 13-и рекорден път

OFFNews 11 октомври 2020 в 18:58 4039 0

Испанският тенисист Рафаел Надал спечели за 13-и път титлата в турнира от Големия шлем "Ролан Гарос" в Париж, след като надигра сърбина Новак Джокович с  6:0, 6:2, 7:5 във финалния сблъсък.

С успеха във френската столица Надал се изравни с Роджър Федерер по титли от турнири от Големия шлем, като и двамата имат по 20. Джокович е трети в класацията със 17.

Надал показа изключителна стабилност в първите два сета, в които даде общо два гейма на съперника и допусна само 6 непредизвикани грешки.

Джокович бе относително равностоен само в третата част, в която навакса пробив пасив, но при 5:5 отново загуби подаването си и това се оказа решаващо.

Сърбинът допусна цели 52 грешки срещу 14 на испанеца, което беше най-голямата разлика в мача. Надал записа победа номер 100 на "Ролан Гарос", като стигна до трофея без да загуби и сет.