Григор Димитров достигна четвъртфинал на откритото първенство по тенис на САЩ US Open с драматична победа срещу много силния руснак Андрей Рубльов.
Пет сета бяха нужни на Гришо за победата.
Българинът започна много добре и взе първия сет с 6:3 гейма.
Вторият сет обаче беше далеч по-звързан. Стигна се до тайбрек, който Димитров спечели със 7:3, а така и сета с 7:6.
Руснакът се върна във мача и доминираше в следващите два сета, които спечели с 1:6 и 3:6.
В решителния пети сет на 2 пъти проби подаването на съперника и стигна до победата с 6:3.
На четвъртфинала Григор Димитров ще срещне победителя от мача между Андрей Попирин и Франсис Тиафо.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4057
1
02.09 2024 в 11:19
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му