Григор Димитров записа втора загуба на Адрия тур

OFFNews 14 юни 2020 в 22:14 1890 0

Григор Димитров допусна второто си поражение на демонстративния турнир по тенис на клей в Белград "Адрия тур". Най-добрият ни тенисист загуби с 3:4 (2), 3:4 (6) срещу австриеца Доминик Тийм.

В първата част тенисистите печелеха своите подавания, като се стигна до тайбрек при 3:3, а Тийм постигна три минипробива, за да поведе в резултата след 7:2.

Австриецът записа ранен пробив за 1:0 в първия гейм на втората част, но българинът изравни до 2:2 и на свой ред поведе с 3:2. След това Тийм направи 3:3 при собствен начален удар.

В тайбрека Доминик Тийм отново направи минипробив за 4:3, но Димитров пропиля сетбол при 6:5, за да се стигне до крайното 8:6 в полза на Доминик Тийм.

Григор Димитров отпадна от турнира в Сърбия след една победа и две поражения в група "Б", като зае третото място в крайното класиране.