Григор Димитров стигна 1/4-финал в Ротердам

OFFNews 15 февруари 2024 в 16:41 1217 0

Григор

Григор Димитров чака следващия си съперник

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Ротердам от сериите АТП 500 с награден фонд с награден фонд 2.29 милиона евро.

Първата ракета на България се наложи в два сета срещу 86-ия в света унгарец Мартон Фучович с 6:3, 7:5.

Българинът, номер 6 в схемата на турнира, който миналата година достигна до полуфиналите, направи по един пробив в двата сета и стигна до успеха за 89 минути игра.

В първия сет двамата печелеха подаванията си до осмия гейм, в който Димитров проби и поведе с 5:3, след което приключи сета на свой сервис.

Във втория ситуацията бе идентична, но българинът имаше критичен момент в десетия гейм, в който Фучович имаше сетбол. Григор отрази точката за пробив, след което направи на свой ред направи пробив и приключи срещата на свой сервис с втория си мачбол за 7:5.

В спор за място на полуфиналите Димитров ще срещне победителя от срещата между третия поставен Холгер Руне (Дания) и Александър Шевченко (Казахстан).