Григор Димитров спечели доиграването срещу Кориа в Барселона

OFFNews 21 април 2022 в 19:17 2381 0

Снимка Getty Images

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира по тенис на клей в испанския град Барселона с награден фонд 2,8 милиона долара.

Поставеният под номер 14 Димитров елиминира аржентинеца Федерико Кориа с 4:6, 6:3, 6:4.

Двубоят беше доигран днес, след като снощи беше прекъснат заради дъжд в третия сет при 4:3 гейма и сервис на хасковлията. Българинът запази пробива предимство и след десетина минути на корта си осигури победата, след като взе и двете си подавания.

Така той заработи 35 555 долара и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 23-ото място.

За място на четвъртфиналите Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между водача в схемата Стефанос Циципас (Гърция) и Иля Ивашка (Беларус), чийто мач също беше прекъснат снощи заради дъжда.

Петият в класацията на АТП Циципас води с 5:1 гейма и сервира за успеха в първия сет, а двубоят се очаква да се доиграе по-късно днес, ако времето позволи.