

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" 1000 във френската столица Париж с награден фонд от шест милиона евро. Първата реката на България се наложи драматично със 7:6 (5), 7:6 (5) срещу Ботик ван дер Зандшулп.
Хасковлията изоставаше с пробив и в двата сета, но след това успя да направи обрат и да се добере до два тайбрека, в които беше значително по-ефективен от своя противник.
Нидерландецът направи пробив за 3:2 и сервираше за първата част при 5:4, но Григор Димитров спечели подаването му и се върна в двубоя. В тайбрека играта вървеше равностойно, но най-добрият български тенисист беше по-съсредоточен в края и спечели със 7:5.
Във втория сет Григор Димитров загуби началния си удар, за да изостане с 2:4, но веднага върна пробива и след това отново се стигна до 6:6. В последния гейм хасковлията поведе с 5:3 и приключи срещата при втората си възможност след 118 минути.
Във втория кръг на турнира Димитров ще се изправи срещу италианеца Фабио Фонини, който по-рано днес победи трудно представителя на домакините Артур Фис със 7:6(5), 6:7(4), 6:2. Българинът има четири победи в общо шест мача срещу Фонини, който влезе в основната схема на турнира в Париж като "щастлив губещ".
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Diogen
87,7 млн. лева ще струват изборите на 2 април
Johnny B Goode
САЩ обявиха нов пакет военна помощ за Украйна за над 2 милиарда долара
Johnny B Goode
Руски трактор, американски самолет... Българска работа
Анализи
Борисов ''декларира'', че ГЕРБ няма да се коалира с БСП. Карадайъ видя ДПС в кабинет