Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Димитър Кузманов със забележителен триумф над № 79 в света

Василен Петров 08 ноември 2022 в 12:45 1608 1

Димитър Кузманов

Снимка GettyImages

Българинът регистрира първия си успех срещу Албот от 5 срещи.

Втората ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов успя да си осигури място във втория кръг на надпреварата на твърда настилка в зала във френския град Роан. Турнирът е от сериите "Чалънджър".

29-годишният пловдивчанин надви водача в схемата Раду Албот от Молдова в два сета - 6:3, 6:4 за около два часа игра.

Двубоят стартира чудесно за българския тенисист. Той поведе с 3:0 след успешен пробив във втория гейм и затвори първата част с 6:3.

Вторият сет отново започна с мигновен пробив на Мико, като в 7-ия гейм отново пое подаването на противника и излезе напред в резултата с 5:2.

Поставеният под № 79 в световната раглиста Албот все пак успя да върне един пробив, намалявайки пасива си до 4:5. Кузманов обаче не допусна обрат в мача и затвори сблъсъка чрез четвъртия си мачбол при собсвен сервиз.

Това е първа победа за 213-ия Кузманов срещу съперник от такъв калибър. До момента той бе регистрирал 4 поражения срещу молдовеца. С победата Димитър добави 9 точки към актива си, като в следващия втори кръг има шанс да се изправи срещу друг българин - Адриан Андреев.