Делото за пръстовите отпечатъци в болниците ще бъде разгледано от Върховния административен съд (ВАС). На 21 ноември пръстовият отпечатък беше отменен на първа инстанция с мотивите, че като средство за идентификация и условие за получаване на здравна помощ той е незаконен както по българското, така и по европейското законодателство.
Регистрацията с пръстовия идентификатор в болниците беше въведена на 1 ноември миналата година, като министър Петър Москов уверяваше, че само за първия месец след въвеждането на новата система са спестени 15 млн. лева. Наследникът на поста му - Илко Семерджиев обаче обяви, че въвеждането на пръстовия идентификатор в болниците се е доказало като икономически несъобразно и трябва да бъде заменено с електронна здравна карта. От Здравната каса също потвърдиха, че икономическият ефект от отпечатъците е нулев. Освен това системата често блокирала и поставяла на изпитание болничната помощ.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
22008
2
16.03 2017 в 12:18
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера