Софийският градски съд наложи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо директора на териториалната дирекция на Агенция „Митници“ в Пловдив Мирослав Беляшки, задържан при специализирана полицейска операция вчера.
Съдът възприе тезата на прокуратурата, че може да се направи обосновано предположение, че обвиняемият е съпричастен към извършването на длъжностно престъпление - осуетяване на митническа проверка на товарен автомобил, превозващ цигари.
По данни на прокуратурата става въпрос за камион с цигари, с произход Грузия, който е влязъл в страната ни през граничен пункт „Капитан Андреево“ и бил предназначен да стигне до Нидерландия.
Според прокуратурата обвиняемият е пътувал до пункта, без да е бил надлежно командирован за това, с намерение да освободи камиона от проверката и да осигури конвоирането на товара до Видин през територията на страната.
Определението на съда не е окончателно и подлежи на жалба или протест пред Софийския апелативен съд, съобщава БТА.
Според адвокат Кристиан Мирчев, защитник на обвиняемия, взетата мярка за неотклонение е неподходяща за конкретния случай. „На пръв поглед изглежда да има висока степен на обществена опасност, обаче аз, независимо от функцията ми на защитник, категорично не съм съгласен, че тази мярка е приложима в настоящето производство. Още повече, че предстои събиране на доказателства. Всичко е на ранен етап“, каза адвокат Мирчев.
„Считам, че е напълно необосновано доверителят ми да стои в ареста до събирането на конкретни доказателства“, заяви още той.
Мирослав Беляшки беше задържан на 30 април при акция на Комисията за противодействие на корупцията в Пловдив.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1
01.05 2025 в 19:36
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки