Съдиите от Конституционния съд избраха единодушно съдия Павлина Панова за председател на съда за втори мандат от три години, съобщи съдът.
На заседанието са присъствали всички 11 конституционни съдии от обновения състав на съда.
В четвъртър трима нови конституционни съдии положиха клетва. Това са Галина Тонева, проф. Сашо Пенов и Невин Фети. От КС след деветгодишен мандат си отиват Таня Райковска, проф. Марияна Карагьозова, Константин Пенчев и Филип Димитров. Мястото на излъчен от парламента все още е незаето.
Това ще е втори мандат за Панова като председател на Конституционния съд.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен