Жена нападна с меч офиса на министър-председателя на Нова Зеландия Джасинда Ардърн в Окланд, съобщава БТА.
57-годишната нападателка успяла да счупи прозорец и да хвърли димка, преди да бъде арестувана.
"Задържаната съдейства на разследването, в момента не издирваме друг човек", каза говорител на силите на реда.
Няма пострадали. По време на нападението в офиса не е имало хора.
Ардърн е в Антарктида за отбелязването на 65-ата годишнина от създаването на новозеландската научна станция База "Скот" (кръстена на британския полярен изследовател Робърт Скот - бел. ред.), както и за първия пълен сезон на антарктическите изследвания и действия за опазване на околната среда след двегодишно прекъсване заради COVID-19.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец