Силна експлозия избухна рано тази сутрин в центъра на Microsoft в Атина. Взривът предизвика сериозни материални щети, но се размина без жертви.
Около 3.45 ч. местно време тази сутрин в центъра на Microsoft в гръцката столица е нахлул микробус, пълен с газови патрони и туби бензин. В него са се возели най-малко трима въоръжени мъже, които са успели бързо да обезвредят двамата охранители на офисите.
Похитителите са запалили микробуса и той се е взривил в приземния етаж на бизнес-сградата.
Експлозията е нанесла тежки материални поражения, но за щастие не е засегнала двамата охранители.
Компютърната компания съобщи, че първоначално последиците са оценени на над 60 хил. евро.
Microsoft възнамерява да затвори офиса си за неопределен период от време до приключване на ремонтните дейности по сградата.
Гръцката полиция е започнала разследване, тъй като не изключва варианта за атентат на екстремисти.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
27.06 2012 в 23:05
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
27.06 2012 в 16:07
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера