Украинските отбранителни сили удариха руския патрулен ледоразбивач „Пурга“ в Ленинградска област. Това съобщи Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна в публикация в Telegram.
„По време на съвместна операция на украинските отбранителни сили в Ленинградска област в нощта на 25 март, кораб на руски окупатор е бил ударен във Виборгската корабостроителница“, гласи съобщението.
По-специално, според предварителна информация, е бил ударен патрулният ледоразбивач „Пурга“, построен по проект 23550 за операции с Граничната служба на Федералната служба за сигурност на Руската федерация.
„Такива кораби изпълняват функциите както на ледоразбивачи, така и на военни кораби“, уточни Генералният щаб в Киев.
Дронове на ВСУ атакуваха Русия в нощта на 25 март, като целта бяха пристанищата Уст-Луга и Виборг в Ленинградска област. Ледоразбивачът „Пурга“ в момента се строеше във Виборгската корабостроителница.
Украински дронове също така поразиха енергийни съоръжения, използвани от Руската федерация в Мелитопол и Бердянск. Тези удари водят до прекъсвания на електрозахранването в домовете във временно окупираните територии и намаляват възможностите на руската армия.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Борисов: Аз като станах за първи път премиер, нямаше мантинели (видео)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)