Сирийските власти бяха обвинени, че са използвали химическо оръжие, хвърлено от хеликоптери над град Алепо, съобщава Би Би Си.
Става въпрос за барели с хлор, които ранили около 80 души.
Информацията идва от разследване на ООН, проведено през август, като според доклада сирийският президент и неговите войски са използвали хлор поне два пъти.
Не за първи път сирийското правителство е обвинено в това, че използва химическо оръжие, но Асад отрича.
Докладът на ООН идва малко преди сирийските опозиционни лидери да се срещнат в Лондон, за да направят нов опит конфликтът в Сирия да бъде прекъснат политически.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19685
2
07.09 2016 в 08:48
13506
1
07.09 2016 в 08:18
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други