Украинските сили са изстреляли 4 произведени в САЩ ракети АТАКМС (ATACMS) по руския град Воронеж, съобщи руското министерство на отбраната, като заяви, че ударът е бил насочен срещу цивилни обекти, предадоха Ройтерс и ТАСС, цитирани от БТА.
"По време на противоракетния бой руските бойни екипажи на зенитната ракетна система С-400 и зенитния ракетно-оръдеен комплекс "Панцир" са свалили всички ракети АТАКМС", съобщи още министерството, като публикува и снимки, за които твърди, че показват части от ракетите.
Пусковите установки МЛРС са били унищожени с удари на ракети "Искандер".
Губернаторът на Воронежка област Александър Гусев съобщи в "Телеграм", че предупреждението за опасност от удар на дронове е отменено. Режимът на тревога беше обявен снощи в 21:27 ч. московско време. В същия период беше обявено и отменено и предупреждението за опасност от ракетен удар.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2985
7
19.11 2025 в 12:47
При балистичните ракети има някакъв шанс да се прецени накъде са насочени, поне в балистичната (тоест - свободното падане) част на траекторията си.
-1243
6
19.11 2025 в 11:31
1983
5
19.11 2025 в 11:02
1705
4
19.11 2025 в 10:54
2878
3
19.11 2025 в 10:38
Да не би отломките да са паднали пак някъде на кофти място?
1500
2
19.11 2025 в 10:35
2985
1
19.11 2025 в 09:24
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други