Известният руски терорист Игор Гиркин-Стрелков обяви, че втората вълна на мобилизация в Русия е неизбежна и че такава ще бъде предприета скоро.
Според него за да бъде победена Украйна трябва да бъдат призовани още половин милион солдати.
"По друг начин няма да стане. Втората и третата вълна на мобилизация са неизбежни. Въпросът е обаче с командния състав - офицерите, сержантите и логистиката, но трябва да се действа бързо", каза Стрелков във видеопослание.
Според него заплахата за самата Русия е факт.
"В случай че загубим войната в Украйна, ВСУ ще навлязат на територията на Беларус. Тогава Лукашенко, който не иска да праща войски в Украйна, само може да се надява на това да го изправят пред трибунала в Хага. На него няма да му простят и няма да стигне до Хага", каза той.
Според Стрелков при загуба в Украйна е съвсем реална опасността Русия да загуби не само Крим и Донбас, но и други територии като Краснодарския край, Белгород и Ростов. Освен това в най-мрачния сценарий "западните партньори" щели да изземат залежите на нефт и газ и да превърнат държавата в част от Третия свят.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2247
12
05.01 2023 в 18:20
2985
11
05.01 2023 в 10:06
А с могилизацията в Рашка какво става, май и там няма много желаещи, а? ;)
А щом преоблечени като жени украинци наритват "могучая" сметай какво ще е ако я подхванат истински войници. :D
-2840
10
05.01 2023 в 08:57
Имайки предвид занижените цифри които изнесе Урсила Фон Дер Лайен за над 100 000 жертви в Украйна, нормално е да бягат а мобилизацията да не спира вече 10 месеца.
4072
9
05.01 2023 в 01:56
Колкото и да могилизират, друго няма да се промени, освен че живата сила ще привърши.
После какво, жени, деца и старци ли ще пращат да завладяват Украйна?
4039
8
05.01 2023 в 00:21
2878
7
04.01 2023 в 23:52
3028
6
04.01 2023 в 22:16
2985
5
04.01 2023 в 20:46
Хаха, тоя явно си мисли, че украинците са като неговите алкаши - лакоми за крадене на чужда територия... Хахахахаха! Ами нормално - откъде да види нещо друго, милият, след като е израстнал в кочината Рашка!
3010
4
04.01 2023 в 19:59
7450
3
04.01 2023 в 19:58
Като се привършва защо орките не завзвемат обратно територии, а с мъка удържат сегашните, а през есента имаха сериозно отстъпление. Украйна си върна и единственият областен град, който рашистите бяха взели и то с предателство.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други