
Стрелба е имало до израелското консулство в истанбулския квартал Бешикташ. Трима мъже са нападнали служители на реда, предадоха турските медии.
Инцидентът е станал в близост до комплекса "Иш Кулелер“, където се намира дипломатическата мисия. По първоначална информация са възникнали сблъсъци, прераснали в престрелка. В района са се образували големи задръствания.
Един от тримата нападатели е бил убит, а другите двама са ранени и неутрализирани. Двама полицаи са пострадали леко.
От турските власти уточняват, че част от заподозрените са пристигнали в Истанбул с нает автомобил от град Измит. По данни на вътрешното министерство един от тях има връзки с организация с религиозен характер, а другите двама нападатели са били братя, единият от който е бил с криминално досие, свързано с наркотици.
Към момента в Турция няма израелски дипломати – нито в консулството в Истанбул, нито в посолството в Анкара.
Прокуратурата е започнала разследване на случая, като се изясняват всички обстоятелства около нападението.
Стрелбата се случва на фона на засиленото напрежение около войната между САЩ и Израел срещу Иран.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Германските власти откриха трети дрон на летището в Лайпциг
Германските власти откриха трети дрон на летището в Лайпциг
Хората станаха като зли кучета: Как се живее в Русия
4,7 по Рихтер разлюля Вранча