След нападението на "Хамас" израелските правителствени сайтове са били обект на кибератаки, съобщи специализираният сайт Cybernews. Според информацията зад атаките стои хакерската група, свързвана с Русия - „Килнет“, предаде bTV.
През октомври и ноември миналата година същата група извърши хакерски атаки и срещу български институции, като една от тях бе Държавната агенция „Разузнаване“ (ДАР).
В неделя не е имало достъп до сайта gov.il. Атакуван е бил и сайтът на новинарското издание The Jerusalem Post.
Групата „Анонимен Судан“ обяви, че е атакувала противоракетната система „Железният купол“ на Израел, както и приложения за изпращане на предупредителни съобщения. Пакистанска група съобщи, че е извършила атака срещу хидроелектрическо съоръжение в Израел.
Хакерски групи, подкрепящи Израел, не останаха безучастни. В неделя следобед сайтът на „Хамас“ е бил свален.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец