САЩ удариха центрове за управление на дронове в Иран

OFFNews 01 June 2026 в 08:18 1779 0
Ормузки проток

Снимка БТА/АП

Ормузки проток

САЩ съобщиха, че през уикенда са нанесли "удари за самоотбрана" по ирански радари и места, от които се управляват дронове, в иранския град Горук и на остров Кешм, "в отговор на агресивни" действия на Техеран, предаде Ройтерс.

Американското Централно командване заяви в публикация в мрежата "Екс", че Иран е свалил американски дрон Ем Кю-1 ( MQ-1), "оперирал над международни води". Командването отбеляза, че американски изтребители са отговорили, като са елиминирали ирански средства за противовъздушна отбрана, наземна контролна станция и два дрона камикадзе.

В съобщението се посочва, че няма пострадали американски военни.

Двете страни си размениха удари миналата седмица, като Иран атакува американска военновъздушна база, след като американските военни нанесоха удари срещу "иранска операция с дронове" близо до Ормузкия проток.

    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    X

    Политическата криза ни направи по-богати, причините са две