Съединените щати осъждат бруталните тактики на Русия срещу демонстрантите от опозицията, заяви днес американският държавен секретар Антъни Блинкън.
Той призова руският опозиционер Алексей Навални да бъде пуснат на свобода.
"САЩ осъждат продължаващата втора седмица употреба на брутални тактики от Русия срещу мирни демонстранти и журналисти и призовават отново за пускането на свобода на задържаните, сред които е Алексей Навални", заяви в Туитър Антъни Блинкън.
Хиляди са задържаните по време на днешните протести в подкрепа на опозиционера Алексей Навални из цяла Русия, които се провеждат в 11 различни часови пояси.
По данни на правозащитната организация "ОВД-Инфо", която оказва юридическа помощ, арестуваните са над 5130. Най-много са задържаните в Москва и Санкт Петербург.
В руската столица и в Санкт Петербург силите на реда нееднократно използваха електрошок по време на задържанията, демонстрантите се свличаха на земята и припадаха.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Емил Дечев: Няма ''наши'' хора. Има престъпления
Кандев напуска МВР
От днес веригите предлагат ''Кошница с грижа'' за 6 месеца: вижте кои се включиха
Демерджиев: Успех на Кандев, вкл. в политическата му кариера
От днес веригите предлагат ''Кошница с грижа'' за 6 месеца: вижте кои се включиха