Руснакът Генадий Шчербаков отива на съд, защото използвал "котката си в качеството й на оръжие" срещу полицай, предаде Рен Тв.
На 4 октомври 2018 г. служители на реда били извикани по сигнал за шум в блок. При опит на полицай за контакт с 59-годишния мъж, Шчербаков хвърлил собствената си котка към блюстителя на реда. Животното впило ноктите си в лицето на служителя и го одрало.
Обвиняемият твърди, че не е извършил деянието и по думите му котката е скочила сама. Присъдата по заведеното дело може да е 5 години лишаване от свобода, а действията на Шчербаков са класифицирани като "противоправно поведение".
Според бивш служител на Следствения комитет на Русия, цитиран от "Медиазона", до дело се е стигнало само за да се "вмени на районния прокурор вина за слаб надзор на следствието" и това е "разпространена практика".
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кремъл щастлив, че Тръмп не го смята вече за пряка заплаха
София е в топ 5 за евтин туризъм на канадски портал
Манол Глишев: Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко (видео)
Ню Йорк Таймс: Зеленски отслаби надзорниците в държавните компании и създаде условия за корупция