Двадесет и пет станаха жертвите на алкохолно отравяне в руския град Иркутск. Те са пили лосион "Бояришник", който обаче е съдържал метилов спирт.
Следователи съобщиха, че 42 души са били настанени в болница, 25 от тях са починали, предаде ТАСС.
Кметството на руския град Иркутск изпрати общински служители, охранители и обществени дейци да обикалят жилищата, за да предупреждават гражданите, че е опасно да употребяват козметичния продукт "Бояришник".
Във входовете на блоковете се разлепват обяви с информация за инцидента и предупреждения към населението. В превантивната си дейност властите отделят особено внимание на социално неблагополучните семейства и местата, където през зимата се събират клошари.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17739
6
19.12 2016 в 12:21
18424
5
19.12 2016 в 12:05
23899
1
19.12 2016 в 10:35
Но пък помним и тройноя..
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци