
Русия наложи санкции срещу 61 американци, сред които министрите на финансите Джанет Йелън и на енергетиката Дженифър Гранхолм и лица на ръководни длъжности в сферата на отбраната и медиите, съобщи руското външно министерство, цитирано от Ройтерс и БТА.
Дипломатическото ведомство посочи, че предприетите мерки са в отговор на "постоянното увеличаващите се санкции срещу руски политици, обществени дейци и представители на бизнеса".
Списъкът включва ръководители на водещи корпорации от военнопромишления комплекс, медийни платформи и рейтингови агенции, авиационни и корабостроителни компании, както и отделни служители на американския Държавен департамент, посочи министерството.
Под ударите на санкциите са президентът на една от най-големите американски авиокомпании "Юнайтед еърлайнс" - Брет Харт, президентът на "Юнивърсъл пикчърс" Питър Крамер, шефовете на агенции "Мудис" и "Фич", както и директорът по комуникациите на Белия дом Катрин Бедингфийлд, посочва ТАСС.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
12073
2
07.06 2022 в 09:39
-60
1
07.06 2022 в 08:40
Тръмп говорил с Путин: Има ''много голям шанс'' войната да приключи
Тръмп говорил с Путин: Има ''много голям шанс'' войната да приключи
Администрацията на Тръмп моли Европа за яйца
Тръмп говорил с Путин: Има ''много голям шанс'' войната да приключи
Путин: Ще гарантираме сигурността на украинските войски в Курска област, ако се предадат
Тръмп говорил с Путин: Има ''много голям шанс'' войната да приключи