
Заплахите за атака на парада за Деня на победата на 9 май няма да бъдат подценявани, заяви днес говорителката на руското министерство на външните работи Мария Захарова.
Тя приписа тези заплахи на украинския президент Володимир Зеленски, въпреки че досега той не е казвал в пряк текст, че Украйна възнамерява да атакува парада.
Захарова обаче твърди, че има заплахи и че Москва се отнася към тях като към “намерение за извършване на терористична атака”.
Същевременно говорителят на Кремъл Дмитрий Песков обяви, че Русия няма никакво желание реагира на обявеното примирие от Киев, влязло в сила вчера.
Няма да променим присъствието си в Киев, заяви днес говорител на Европейската комисия по повод предупреждението на Русия за изтегляне на чуждестранните дипломати от украинската столица заради възможни нови въздушни удари.
Откритите руски заплахи за удари по Киев са част от безотговорната тактика на ескалация, каза днес говорителят на ЕК, цитиран от БТА.
По неговите думи Русия се опитва да прехвърли вината за войната върху Украйна.
Руските удари са всекидневие в столицата и останалите части от Украйна, добави говорителят.
Той посочи, че миналата година Русия нанесе щети с обстрела по няколко дипломатически мисии в Киев, включително по представителството на ЕС.
Руските удари по Украйна водят до всекидневни цивилни жертви и разрушения на гражданска инфраструктура, Русия никога не показа истинско намерение за прекратяване на войната и убийствата, обобщи говорителят.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-1338
2
07.05 2026 в 18:18
2878
1
07.05 2026 в 16:03
Труиглуптора и другите копейки, елате го обяснете това на по простите като наша милост.
Прокуратурата готова с 2 комплексни експертизи за ''Петрохан''. Ще говори, когато е готова и третата
Задържаха зрелищно активистка при посещението на Радев в Струмяни (видео) (обновена)
Тръмп: Русия няма да нападне територия на НАТО
Прокуратурата готова с 2 комплексни експертизи за ''Петрохан''. Ще говори, когато е готова и третата
ЕК предупреди Сърбия: Прославянето на военнопрестъпници няма място сред държавите кандидати за членство
Тръмп официално преименува езерото Онтарио на ''езерото Америка''