
Часове след призива на посолствата на САЩ, Великобритания и Италия и депутати от Европейския парламент за сдържаност, протестиращи в Тирана хвърлиха коктейли „Молотов“ срещу силите за борба с безредиците.
Това стана в центъра на албанската столица в района на правителствените сгради и управлението на националната полиция, предаде Асошиейтед прес.
Лидерът на опозиционната дясно-центристка консервативна Демократическа партия Лулзим Баша заяви, че това е протест срещу нелегитимното правителство.
Въпреки проливния дъжд, в него се включиха хиляди демонстранти, които се насочиха към 5 сгради, определени от тях като „пленените от правителството институции“ - офиса на премиера, парламента, управлението на националната полиция, столичното полицейско управление и вътрешното министерство.
Според премиера социалист Еди Рама „Албания е повредена“. Той осъди насилието на протестиращите.
В декларация Демократическата партия обвини правителството, че се опитва да подбужда конфронтация, конфликт и страх сред гражданите, и увери, че ще участва само в мирни протести.
Следете новините ни в :



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29321
1
13.05 2019 в 23:40
Живело братско нато!
Колко още ...(((
''Всичко е затрупано с боклуци'': Откриха изоставени гробове на руски войници край Донецк
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
'Дачия' и 'Форд' затварят заводите си в Румъния заради енергийната криза
'Дачия' и 'Форд' затварят заводите си в Румъния заради енергийната криза