Протести срещу Тръмп в Щатите: Не на фашистка Америка

Маргарита Генчева 21 January 2026 в 11:35 2335 2
Протест „Освободете Америка от фашизма“, Вашингтон DC

Снимка Gettyimages

Протест „Освободете Америка от фашизма“, Вашингтон DC

Хиляди американски работници и студенти протестираха срещу имиграционната политика на президента Доналд Тръмп във вторник, предава Ройтерс. 

Голямата вълна от протести избухна, след като федерални агенти застреляха 37-годишната Рене Гуд в Минеаполис на 7 януари.

На първата годишнина от втория мандат на Тръмп като президент стотици се събраха във Вашингтон и други по-малки градове на протести. Демонстрантите се обявиха срещу Имиграционните служби (ICE) и расистката екстремистка организация "Ку-клукс-клан" (ККК): „Не на ICE, не на ККК, не на фашистка Америка“.

Студенти от Кливланд, Охайо скандираха  „Без омраза, без страх, бежанците са добре дошли тук“, а гимназисти в Санта Фе, Ню Мексико участваха в митинг, за да бъде спрян терорът на ICE. 

Администрацията на Тръмп твърди, че избирателите са ѝ дали право да депортира милиони нелегални имигранти в Щатите. 

Акциите са организирани от леви групи, както и от организации, противoпоставящи се на лагерите за задържане на имигранти, уточнява още Ройтерс.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    -1043

    2

    Октим

    21.01 2026 в 12:28

    Грешката им е, че протестират само срещу имиграционната политика! А трябва да започнат срещу появяването на оранжевия вампир на бял свят ...

    3085

    1

    helper68

    21.01 2026 в 12:09

    Ами ако ги свалят, да депортират и адмистрацията му и ''миротвореца'' на ''Остров Тамбукту'', ако чел книгата ще му хереса.. :))..

    А и уволни ли вече летците на Форс 1 че има ли проблем със самолета и закъснал за Давос..
     
    X

    Емил Дечев: Няма наши хора. Има престъпления.