Британският учен Робърт Едуардс, носител на Нобелова награда заради разработването на метода за ин витро оплождане, почина на 87-годишна възраст, съобщиха световните медии.
Едуардс е починал в съня си вчера след дълго боледуване.
Британският учен започва работата по изкуственото оплождане през 1955 г. Първото бебе в епруветка – Луиз Браун, се ражда през 1978 г.
През 1980 г., заедно с колегата си Патрик Степто в Кембридж основава първата в света клиника за ин витро оплождане Bourn Hall.
Робърт Едуардс получава Нобелова награда за медицина през 2010 г. заради работата си по метода за оплождане ин витро. Едуърдс неведнъж е влизал в конфликт с Католическата църква заради разработения от него метод.
Боб Едуърдс е един от най-великите ни учени. Неговата вдъхновяваща работа в началото на 60-те години на XX век доведе до пробив, който успя да подобри живота на милиони хора по света, обясни генералният директор на клиника Bourn Hall Майк Макнейми.
Беше привилегия да работим с него и смъртта му е загуба за всички нас, посочи той.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни