В Мариупол е открит още един масов гроб с повече от сто тела, съобщи в Телеграм съветникът на кмета на града Петро Андрюшченко.
"Нов масов гроб под развалините на левия бряг. Улица Киевска 53. От края на февруари досега отново има повече от 100 трупа на хора. Окупаторите разчистват отломките наблизо и отново не се говори за препогребване. Всъщност хората продължават да живеят в крипти", казва Андрюшченко.
По думите му ексхумацията в Мариупол всъщност е спряла.
"Окупационните власти са толкова загрижени да създадат представа за реконструкция, че не са се заели с препогребването. Временните улични гробове постепенно се превръщат в постоянни", отбелязва Андрюшченко.
Руснаците не се готвят да отопляват Мариупол през зимата. Ръководителите на комитетите за самоорганизация на населението са инструктирани спешно да съберат данни за нуждите от дърва за огрев и въглища, коментира УНИАН.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3545
5
01.07 2022 в 15:14
3610
4
01.07 2022 в 12:34
6316
3
01.07 2022 в 12:05
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
5261
2
01.07 2022 в 11:19
5767
1
01.07 2022 в 11:08
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други