Безработицата в Испания удари нови рекордни нива, засягайки 24.6% от трудоспособното население на страната.
За последните три месеца тя е нараснала с над два процента. В момента без доходи са близо 5,7 млн. души.
Това са най-високите нива на безработица от средата на 70-те години на миналия век, когато след смъртта на диктатора Франсиско Франко в страната се завърна демокрацията.
Същевременно, третата по големина банка в Испания – "CaixaBank", отчете 80% спад в нетните приходи.
На 20 юли финансовите министри на ЕС одобриха спасителен пакет за испанските банки на стойност 100 млрд. евро.
В замяна на помощта обаче Испания бе задължена да свали бюджетния си дефицит до приетите в ЕС нива – не повече от 3% от БВП.
Съкращенията и икономиите съвсем не са по вкуса на испанците.
От началото на месеца недоволните граждани демонстрираха гнева си по улиците на Испания три пъти.
Те протестират срещу съкращенията на държавните субсидии, орязването на заплатите и повишаването на ДДС.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни