Ники Хейли е подала оставка като постоянен представител на САЩ в ООН, съобщи Ройтерс, цитирана от БТА.
Оставката е била приета от президента Доналд Тръмп.
Хейли ще напусне поста в края на годината.
Тръмп каза, че Хейли, която бе губернатор на Южна Каролина, преди да получи назначението в ООН от него през ноември 2016 г., му казала още преди шест месеца, че иска да се оттегли за известно време.
Говорейки пред репортери в Овалния кабинет днес, той я обсипа с похвали, каза, че е свършила невероятна работа и изрази надежда, че тя ще се върне в управлението в друго качество.
Президентът добави, че в идните 2-3 седмици ще стане ясно кой ще е новият посланик на САЩ в ООН.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15571
1
10.10 2018 в 09:02
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие