Ръководителят на руската Федерална служба за изпълнение на наказанията потвърди днес, че опозиционерът Алексей Навални е бил прехвърлен в наказателна колония, където ще излежава присъдата си от две години и половина затвор, предадоха Франс прес и БТА.
"Навални беше прехвърлен на мястото, на което трябваше да се намира според съдебното решение", каза Александър Калашников. Той увери, че "няма никаква заплаха за живота и за здравето" на критика на Кремъл.
Навални ще излежи присъдата си при абсолютно нормални условия, каза Калашников и уточни, че ако поиска, опозиционерът може да участва в някакви производствени дейности.
Повечето присъди в Русия се изтърпяват в наказателни колонии, които понякога са напълно изолирани. Там често пъти е задължително да се полага някакъв труд, обикновено производство на мебели или шивашки дейности, отбелязва АФП.
Говорител на службата каза, че засега не може да съобщи подробности за мястото, където се намира Навални.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Иран предупреди България да не пуска американските самолети в Безмер (обновена)
Вучич се засегна: Защо ме сравняват с Путин от ''Тему'', а не с Радев?
Кола помете стадо овце край казанлъшкото село Овощник
Иран предупреди България да не пуска американските самолети в Безмер (обновена)
Иран предупреди България да не пуска американските самолети в Безмер (обновена)