Най-високата сграда в Европа е почти завършена.
Тя се намира в Санкт Петербург и е висока умопомрачителните 462 метра.
"Лахта център" има 87 етажа и е най-северно разположеният небостъргач в света, в края на 2019 г. трябва да заработи като седалище на газовия гигант "Газпром".

До края на лятото външността на сградата трябва да бъде завършена, а довършителните дейности и обзавеждането трябва да продължат и през 2019 г.
Панорамно пространство и ресторант ще са част от развлеченията в сградата, чиито силует напомня на пламък - като този, който е изобразен на логото на "Газпром".

Небостъргачът е най-високият на Стария континент, измествайки Федералната кула на Москва, която оглавяваше списъка до скоро. В света пък се нарежда "едва" на 13-то място.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19234
5
07.08 2018 в 01:05
19234
4
07.08 2018 в 01:01
18319
3
06.08 2018 в 20:53
18696
2
06.08 2018 в 18:37
Чичо, чичо: Какъв е руският принос?
С петролни пари построиха 12 по-големи.
Не личи да са преуспели.
18319
1
06.08 2018 в 17:52
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци