Директорът на Националното разузнаване на САЩ Джеймс Клапър подаде оставка.
Новината не е изненадваща, тъй като Клапър отдавна беше съобщил, че планира да се оттегли от поста в края на мандата на Барак Обама, отбелязва АП.
Клапър е шеф на Националното разузнаване на САЩ от 2010 година, преди това ръководеше военното разузнаване.
Днес пред комисията по разузнаването в Камарата на представителите той каза, че не очаква голяма промяна в поведението на Русия на фронта на информационната война.
Руснаците имат едно много активно и агресивно средство за водене на т.н. информационна (или хибридна) война. Това винаги е било така, още по времето на СССР. И очаквам, че ще продължи, добави той.
Клапър е на мнение, че разкритията на американската администрация за руските хакерски атаки, прицелени в президентските избори, са имали положителен ефект.
Според него, тези разкрития са прекратили киберразузнавателни дейности от страна на Русия.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19540
6
18.11 2016 в 12:45
Следва да се махне Меркел, и на следващите избори точно това ще стане!!!
И на нейно място да ще дойде някой про-руски настроен канцлер..
19540
4
18.11 2016 в 07:48
В момента политическата линия между двете държави е стопляне на отношенията, и владеенето на света заедно като конгломерат...
САЩ и РУСИЯ: КОНГЛОМЕРАТЪТ!!!!
Нищо чудно скоро сащ да си изтегли войските от източна Европа и прибалтика....
69999
1
17.11 2016 в 23:11
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци