Някои страни от Европейския съюз реабилитират нацизма и същевременно водят безскрупулна война срещу съветски паметници, заяви външният министър на Русия Сергей Лавров, цитиран от ТАСС.
Първият дипломат на Москва присъства на откриването на изложба, посветена на Холокоста, която организира културния център към министерството.
"Трябва да отбележим със съжаление, че много държави, включително страни, които се наричат развити демокрации, реабилитират нацизма, героизирайки действията на Хитлер", каза Лавров.
По думите му в Москва изникват притеснения заради "безскрупулната война срещу паметници, по време на която някои страни от ЕС разрушават и оскверняват монументи на съветски войници, дали живота си за освобождаването на затворници от концентрационни лагери, за освобождаването на Европа от "кафявата чума". Според него всичко това противоречи с основополагащия договор на ООН.
В материала си по повод изказването на Лавров ТАСС използва като илюстрация снимката на монумента Братската могила в Борисовата градина в София, който през 2014 г. бе украсен с гигантски мартеници. 
Снимка: Сергей Антонов

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17600
21
03.03 2017 в 11:10
Дмитрий Хмельницкий „СТАЛИНСКИЙ РАСИЗМ” (в сборника „Виктор Суворов без цензура”, изд. „Яуза”, Москва 2011, стр. 334 и 449) ñ
17600
20
03.03 2017 в 11:09
14005
19
21.01 2017 в 14:28
19277
17
21.01 2017 в 01:23
Кой е избил повече граждани на СССР ?
19277
16
21.01 2017 в 01:19
Кой е избил повече граждани на СССР ?
20847
13
20.01 2017 в 16:41
В историята, козяци, няма бяло и черно. Всички са в лайна.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие