Въоръжен с нож мъж рани осем души в търговски център в град Сейнт Клауд, щата Минесота.
Нападателят е бил застрелян от полицията.
Потвърдено е, че нападателят е попитал поне един човек дали е мюсюлманин, преди да го прободе с ножа.
Нападателят е носел униформа на частна охранителна фирма.
След атаката осем души са отведени в болница наранявания, те не са с опасност за живота.
Свързаната с "Ислямска държава" агенция "Амак" обяви, че нападението е извършено от "воин на ИДИЛ".
"Извършителят на вчерашното нападението с нож в Минесота бе воин на ИДИЛ, действал в отговор на призивите да се нападат граждани на страните, участващи в коалицията на кръстоносците", посочва Амак.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19540
3
19.09 2016 в 07:56
19924
2
18.09 2016 в 21:43
Това акбарче няма да е последното. Джихадът набира скорост и смелост, защото политиците ни се преструват, че ислямът е религия като всички останали. Никой не иска да признае, че ислямът е кръвожадна, античовешка идеология, която иска да ни избие, ако не станем мюсюлмани. Хора, прочетете корана!
19546
1
18.09 2016 в 21:21
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов