Американският предприемач Илон Мъск внесе антитръстова жалба срещу технологичните компании Apple и OpenAI, в която ги обвинява в сговор с цел ограничаване на конкуренцията в областта на изкуствения интелект.
Делото е заведено в съд в щата Тексас, а жалбата е с обем 61 страници, предава Асошейтед прес, цитирана от БТА.
За възможния съдебен процес стана ясно преди десетина дни от изявление на самия Мъск.
Според твърденията двете компании са действали в съгласие, за да осигурят предимство на чатбота ChatGPT в екосистемата на "Епъл", включително в класирането на приложения в магазина App Store и в ущърб на конкурентни решения като Grok – разработен от собствената му компания xAI.
Жалбата е подадена от името на xAI и друга свързана с Мъск компания – X Corp.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"