Над 40 милиона евро е загубил Лувърът заради пандемията от коронавирус, заяви директорът на музея Жан-Люк Мартинес.
"Загубихме над 40 млн. евро от билети, помещения под наем и други приходи", каза той на пресконференция по повод отварянето на Лувъра, след като той не работеше месеци наред.
Очакват се 20-30% от посещенията през лятото и най-малко 10 000 посетители дневно.
Мартинес обяви, че в следващите три години "ще работим с минимална посещаемост. Губим 80% от посетителите си, 75% от тях са чужденци". Директорът предвижда план за трансформация и културна демократизация до Олимпийските игри през 2024 г.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7232
1
18.07 2020 в 09:48
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му