Кремъл твърди, че руският президент Владимир Путин е поканен да се присъедини към "Съвета за мир", създаден от Тръмп за Газа. Ройтерс предава, че Москва проучва предложението.
Новият орган, който ще поеме временното управление на палестинската територия, ще бъде председателстван лично от Доналд Тръмп. В него влизат държавният секретар Марко Рубио, специалният пратеник Стив Уиткоф, бившият британски премиер Тони Блеър и зетят на Тръмп - Джаред Къшнър.
Българският дипломат Николай Младенов е назначен за върховен представител за ивицата Газа. Той благодари на Тръмп, като каза, че "нашият фокус е да съветваме, подкрепяме и насочваме Националната комисия, за да може тя да организира незабавна хуманитарна помощ, да възстанови основните услуги за хората и да гарантира, че всички оръжия в Газа ще бъдат само под контрола на легитимната власт".
Междувременно Москва продължава атаките по енергийната структура на Украйна, като по този начин оставя украинците без електричество и топлина по време на мразовитата зима в страната.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
8053
10
19.01 2026 в 16:24
305
9
19.01 2026 в 14:02
4261
8
19.01 2026 в 13:58
2985
7
19.01 2026 в 13:43
2010
6
19.01 2026 в 13:01
6905
5
19.01 2026 в 12:58
6905
4
19.01 2026 в 12:56
3090
3
19.01 2026 в 12:48
2252
2
19.01 2026 в 12:47
-1243
1
19.01 2026 в 12:19
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци