Руските сили са завзели втората по големина електроцентрала в източната част на Донецка област и предприемат "масивно пренасочване“ към три южни области, каза съветник на украинския президент Володимир Зеленски, цитиран от Ройтерс.
Вчера Москва заяви, че нейни части са превзели построената по съветско време въглищна електроцентрала "Углегорск" и че тя е останала непокътната.
"Те постигнаха малък тактически напредък, завзеха "Углегорск", потвърди Олексий Арестович в интервю, разпространено в ЮТюб.
Президентският съветник допълни, че пренасочването на руските сили изглежда като промяна в тактиката и че от стратегическо нападение, те вероятно преминават към стратегическа отбрана.
Арестович и още един официален украински представител посочиха, че Русия изпраща сили в областите Мелитопол, Запорожие и в Херсон.
Вчера Украйна обстрелва ключовия "Антоновски" мост, който преминава над река Днепър в Херсонска област.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-7757
3
28.07 2022 в 16:25
5767
2
28.07 2022 в 16:08
-7757
1
28.07 2022 в 13:32
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други