Президентът на Сирия Башар Асад получи поздравителна телеграма от генералния секретар на ООН Антониу Гутериш, в която той поздравява правителството и сирийския народ по случай 71-ата годишнина от независимостта на страната, съобщи канцеларията на Асад в комюнике, разпространено от осведомителна агенция САНА и цитирано от ТАСС и БТА.
"В началото на годината призовах за укрепване на мира в цял свят, на това, към което се стреми цялото човечеството в името на прогреса и благоденствието, на ценностите, залегнали в Устава на Организацията на обединените нации", се казва в посланието на Гутериш.
"Надявам се, че страната ви ще даде своя ефективен принос в укрепването на ООН и в общите ни усилия в защита на мира, развитието и правата на човека", допълва генералният секретар.
На 17 април Сирия отбеляза 71-ата годишнина на независимостта си. При мемориалния комплекс в планината Касюн край Дамаск се състоя тържествена церемония по случай Деня на евакуацията на френските и британските колониални войски. След церемонията имаше митинги и празнични концерти с изпълнения на патриотични песни по градските площади.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов