Турският президент Реджеп Тайип Ердоган нарече израелския министър-председател Бенямин Нетаняху "касапина на Газа" и го обвини, че е лично отговорен за убитите в обсадената ивица, съобщи ДПА.
"Нетаняху, който извърши едно от най-големите зверства на последния век, вече е влязъл в историята като касапина на Газа", заяви Ердоган пред членовете на управляващата Партия на справедливостта и развитието (ПСР) в парламента в Анкара, уточнява БТА. Такова "петно" има не само върху Нетаняху, но и върху онези, които "безусловно" го подкрепят, добави турският лидер.
Ердоган заяви, че изявленията на израелското правителство не показват, че сегашното прекратяване на огъня ще доведе до дългосрочно примирие.
Вчера Нетаняху повтори, че целта на правителството му е да унищожи ръководството и военния потенциал на "Хамас" веднага след края на примирието.
Израел атакува Газа след нападението на бойци на "Хамас" на 7 октомври, при което бяха убите над 1200 души и отвлечени повече от 240.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1170
4
29.11 2023 в 17:39
3028
3
29.11 2023 в 17:13
2985
2
29.11 2023 в 15:33
3168
1
29.11 2023 в 14:25
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Вместо да намалява администрацията: МС добави четвърти зам.-министър в транспортното министерство
Правителството маха Цветелина Бориславова като почетен консул на Исландия
Полицейски екип остава да пази хижа Петрохан