Турският премиер Реджеп Таийп Ердоган разкритикува решението на Конституционния съд за вдигане на забраната за използване на социалната мрежа Twitter в рамките на страната, съобщава "Би Би Си".
Преди два дни Конституционният съд нареди на държавните телекомуникационни власти да вдигнат ограничението на достъпа до Twitter.
Решението дойде след като в края на март социалната мрежа бе блокирана на територията на цялата страна. Ердоган лично поиска забраната, тъй като в мрежата бяха разпространени записи на подслушани телефонни разговори, подронващи репутацията и авторитета на правителството преди последните местните избори.
"Не намирам решението на Конституционния съд за правилно и патриотично", заяви Ердоган пред медии.
"Докато те защитават интересите на американката компания, нашите национални и морални ценности бяха пренебрегнати", допълни той.
В петък подобно решение постанови вдигането на ограниченията и над "Youtube". Турското правителство нареди блокиране на платформата за видео споделяне, седмица след като предприе същата мярка спрямо Twitter.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
05.04 2014 в 21:41
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
05.04 2014 в 13:46
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
05.04 2014 в 12:55
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Кола се вряза в дентална клиника в столицата
Донев пита опонентите си: Откъде България доставя газ? Сам отговаря: През ''Боташ''